ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Байерн срази Лацио с 3:0 на „Алианц Арена“ и с общ резултат 3:1 се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Хари Кейн (9, 66) вкара нови два гола за баварците, а между тях се разписа и Томас Мюлер (45+2).

Баварците очаквано доминираха през първата част, но и гостите имаха своите шансове за гол и първото по-опасно положение бе за тях. Матео Гендузи стреля от границата на наказателното поле в 5-ата минута, но покрай десния страничен стълб.

След четвърт час игра Джамал Мусиала получи топката около границата на наказателното поле на Лацио, навлезе навътре и отправи мощен удар, който обаче бе отразен от Иван Проведел. В 17-ата минута Лерой Сане комбинира с Хари Кейн, който бе с гръб към вратата на Лацио, но се обърна бързо и отправи удар към долния ляв ъгъл на вратата. Последва рикошет в крака на бранител топката излезе в корнер, който не доведе до нищо.

В 24-ата минута Джамал Мусиала получи топката в наказателното поле и стреля с първото си докосване, но бранител на Лацио блокира, а при добавката Рафаел Герейро не намери очертанията. В 37-ата минута пък Имобиле от гостите имаше възможност да се разпише, но ударът му с глава премина встрани от вратата.

Усилията на домакините дадоха резултат в 39-ата минута, когато Мусиала изведе Томас Мюлер с балонно подаване, а опитният футболист свали с глава за Рафаел Герейро. Крайният бранител на баварците не успя да направи добър контакт с топката, но се получи подаване към Хари Кейн, който с глава реализира в долния ляв ъгъл за 1:0.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Баварците удвоиха преднината си във втората минута от добавеното време, когато Рафаел Герейро центрира от корнер на първа греда, където Чиро Имобиле отби топката. Матайс де Лихт овладя и стреля от воле, а точно пред голлинията Томас Мюлер отклони топката с глава за 2:0.

Байерн продължи да бъде активен и след почивката, докато гостите с нищо не застрашиха вратата на Мануел Нойер.

В 66-ата минута Томас Мюлер подаде по дясното крило за Лерой Сане, който стреля с левия крак към долния десен ъгъл на вратата. Иван Проведел успя да се намеси, но Хари Кейн бе добре позициониран и направи добавка за 3:0. Пет минути след това Мюлер бе изведен зад гърба на отбраната на Лацио и шутира от чиста позиция, но Проведел спаси със страхотен рефлекс.

Най-доброто положение за гостите дойде в 72-ата минута, когато Луис Алберто се възползва от лошо изчистена топка и стреля опасно, но ударът му бе блокиран. До края срещата просто се доиграваше и повече попадения не паднаха, а Байерн се класира за четвъртфиналите.

БАЙЕРН – ЛАЦИО 3:0
1:0 Хари Кейн (9), 2:0 Томас Мюлер (45+2), 3:0 Хари Кейн (66)

Байерн: 1. Мануел Нойер (К) – 6. Йозуа Кимих, 4. Матайс де Лихт, 15. Ерик Дайър, 22. Рафаел Герейро (7819. Алфонсо Дейвис) – 45. Александър Павлович, 8. Леон Горецка – 10. Лерой Сане, 25. Томас Мюлер  (7839. Матис Тел), 42. Джамал Мусиала (907. Серж Гнабри) – 9. Хари Кейн
Резерви: 18. Даниел Перец, 26. Свен Улрайх – 3. Мин-Джае Ким, 7. Серж Гнабри, 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг, 17. Браян Сарагоса, 19. Алфонсо Дейвис, 27. Конрад Лаймер, 39. Матис Тел
Треньор: Томас Тухел

Лацио: 94. Иван Проведел – 3. Лука Пелегрини , 13. Алесио Романьоли , 34. Марио Гила, 77. Адам Марушич – 10. Луис Алберто (806. Даичи Камада), 5. Матиас Весино (6132. Данило Каталди ), 8. Матео Гендузи – 7. Фелипе Андерсон (769. Педро) 17. Чиро Имобиле (К) (6119. Валентин Кастеянос), 20. Матиа Закани (6118. Густав Исаксен)
Резерви: 33. Луиджи Сепе, 53. Федерико Магро – 6. Даичи Камада, 9. Педро, 15. Николо Казале, 18. Густав Исаксен, 19. Валентин Кастеянос, 23. Елсеид Хисай, 29. Мануел Ладзари, 32. Данило Каталди, 56. Лука Наполитано, 60. Фабио Руджери
Треньор: Маурицио Сари

Съдия: Славко Винчич (Словения)
ВАР: Нейц Кайтазович (Словения)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!