ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Бенфика победи у дома Ювентус с 4:3 в петия предпоследен кръг от група H и го изхвърли от Шампионската лига.

„Бианконерите“ се нуждаеха от задължителна победа, но изиграха слаб мач и губеха с 1:4, преди да върнат още две попадения. Въпреки това те не прескачат груповата фаза за пръв път от сезон 2013/14.

Антонио Силва (17) даде аванс на домакините след пас на Фернандес, но Мойс Кийн (21) бързо изравни, като това попадение дълго бе преглеждано от ВАР заради съмнения за засада. Душан Влахович отправи удара, но Кийн отклони топката на голлинията.

След това „орлите“ доминираха и разпиляха „старата госпожа“. Жоао Марио (28-дузпа) изведе лисабонския тим напред в резултата, а след това асистира за първия от двата гола на Рафа Силва (35, 50), който се разписа и след пас на Алекс Грималдо.

Ювентус не се предаде и вкара два гола за две минути чрез Аркадиуш Милик (77) и Уестън Маккени (79), но не успя да стигна до реми, което също нямаше да е достатъчно за запазване на шансовете за продължаване напред в турнира.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В другия мач от тази група лидерът ПСЖ се позабавлява и отвя Макаби Хайфа със 7:2. Лионел Меси (19, 44) блесна с два гола след асистенции на Килиан Мбапе (32, 64), който също се разписа на два пъти. Неймар (35) вкара попадение след подаване на Меси, който асистира и на Карлос Солер (84), оформил крайния резултат.

В 67-ата минута Шон Голдберг от гостите си вкара автогол, а двете попадение за тях бяха дело на сенегалеца Абдулайе Сек (38, 50), разписал се по веднъж и в двете полувремена. ‚

След тези резултати ПСЖ и Бенфика имат по 11 точки и продължават към 1/8-финалите на турнира. Ювентус и Макаби Хайфа са с по 3 точки и ще водят до последно битка за третото място, което ще ги класира за участие в Лига Европа напролет.

В последния кръг „бианконерите“ гостуват в Париж, а израелците посрещат Бенфика.

Група H (класиране)
22:00 часа ПСЖ – Макаби Хайфа 7:2
1:0 Лионел Меси (19), 2:0 Килиан Мбапе (32), 3:0 Неймар (35), 3:1 Абдуалйе Сек (38), 4:1 Лионел Меси (44), 4:2 Абдуалйе Сек (50), 5:2 Килиан Мбапе (64), 6:2 Шон Голдберг (68-автогол), 7:2 Карлос Солер (84)

22:00 часа Бенфика - Ювентус 4:3
1:0 Антонио Силва (17), 1:1 Мойс Кийн (21), 2:1 Жоао Марио (28-дузпа), 3:1 Рафа Силва (35), 4:1 Рафа Силва (50), 4:2 Аркадиуш Милик (77), 4:3 Уестън Маккени (79)