ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Бенфика победи Брюж с 2:0 като гост в първа среща от 1/8-финалите в Шампионската лига и докосва следващата фаза преди реванша на 7 март.

Домакините стартираха вихрено и след само пет минути игра Таджън Бюканън пропиля страхотна възможност за Брюж от близки разстояние.

Бенфика показа зъби след 26-ата минута, когато в рамките на десет пропиля три възможности, при които Антонио Силва и Рафа Силва на два пъти не успяха да се разпишат.

Натискът на Бенфика продължи и Гонсало Рамош бе опасно близо до гола след удар с глава в 37-ата минута.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Брюж успя да вкара топката във вратата на Бенфика, но радостта на Денис Одой продължи само няколко секунди, а попадението му бе отменено.

Бенфика пропусна чудесна възможност да поведе минута след почивката, но Гонсало Рамош пропуска да се разпише.

Няколко минути след това португалците получиха дузпа, а Жоао Марио не сбърка от бялата точка (1:0).

Бенфика стигна до втори гол в 88-ата минута, в която Давид Нерес открадна топката от защитата на Брюж и се разписа за 2:0.

В продължението на срещата Бенфика стигна до трети гол, но попадението на Нерес бе отменено заради засада.

БРЮЖ - БЕНФИКА 0:2
0:1 Жоао Марио (51' дузпа), 0:2 Давид Нерес (88')

Клуб БрюжБРЮЖ: 22. Симон Миньоле, 77. Клинтон Мата, 5. Джак Хендри, 44. Брандон Мехеле, 14. Бьорн Мейер, 6. Денис Одой (65' 27. Каспер Ниелсен) , 20. Ханс Ванакен , 15. Рафаел Ониедика, 17. Бюканън, 10. Ноа Ланг, 19. Камал Сова (79' 8. Феран Жутгла)
Резерви: 21. Йозеф Буршик, 26. Матс Ритс, 28. Дедрик Боята, 70. Роман Яремчук, 94. Абакар Сила, 98. Сисе Сандра
Треньор: Скот Паркър

БенфикаБЕНФИКА: 99. Одисеас Влаходимос, 6. Александер Бах, 66. Антонио Силва, 30. Николас Отаменди , 3. Алехандро Грималдо, 62. Флорентино, 22. Чикиньо, 8. Фредрик Аурснес, 20. Жоао Марио  (90+4  87. Жоао Невеш), 27. Рафа Силва (65 7. Давид Нерес ) , 88. Гонсало Рамош (65  15. Гонсало Гедеш)
Резерви: 24. Самуел Соареш, 75. Андре Гомеш, 2. Жилберто, 4. Лукас Верисимо, , , 19. Каспер Тенгстед, 21. Андреас Шелдеруп, 33. Петар Муса, , 91. Морато, 93. Юлиан Дракслер
Треньор: Роджър Шмидт

Съдия: Давиде Маса, Италия
Стадион: Ян Брейдел, Брюж
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР