Един от бившите тимове в състезателната кариера на Димитър Бербатов – ПАОК (Солун), победи у дома Бенфика с 2:1 и го елиминира в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някоя от възможностите си, а след почивката в 63-ата минута Ян Вертонген си вкара автогол и даде преднина на домакините. Сърбинът Андрия Живкович (75) пък се разписа след пас Джианополис. До края на мача „орлите“ от Лисабон върнаха само един гол чрез Рафа Силва (90+4) в последните секунди.

Динамо (Киев) срази гостуващия АЗ Алкмаар с 2:0 и също продължава към плейофите за влизане в групите на най-престижния европейски клубен турнир. Жерсон Родригес (49) и Микола Шапаренко (86) отбелязаха попаденията за украинския гранд.