Бодьо/Глимт близо до сблъсък с Лудогорец или Динамо (Загреб) в ШЛ

Шампионът на Норвегия размаза Жалгирис по пътя към плейофите на турнира

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 1

Норвежкият шампион Бодьо/Глимт разби у дома литовския Жалгирис с 5:0 и направи решителна крачка към плейофната фаза на Шампионската лига, където ще се изправи срещу победителя от двубоя между Лудогорец и Динамо (Загреб) в битка за влизане в групите. Лудогорец отстъпи на хърватския първенец с 1:2 в първата среща на стадиона в Разград.

Хуго Ветлесен (33-дузпа) и Амал Пелегрино (36) дадоха аванс на норвежците в края на първото полувреме, а след подновяването на играта точни бяха още Ларс Салвесен (58) и Мариус Хьойбретен (61). Рунар Еспейорд (90+3) пък оформи крайния резултат в добавеното време. Централният защитник Бреде Мое бе заменен през първото полувреме заради контузия.

Норвежкият тим е добре познат у нас, тъй като игра два пъти с ЦСКА в Лигата на конференциите миналата година. Мачът в София завърши 0:0, а в Бодьо би у дома с 2:0.

Реваншът между Жалгирис и Бодьо/Глимт в Литва е след седмица на 9 август от 19:00 часа, а отпадналият от тази двойка ще срещне загубилия от сблъсъка между Лудогорец и Динамо (Загреб) в плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ В ТРЕТИЯ КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЪГ НА ШЛ:
От вторник
Шериф (Тираспол) - Виктория (Пилзен) 1:2

1:0 Рашид (37-дузпа), 1:1 Хори (41-дузпа), 1:2 Буха (55)

Лудогорец - Динамо (Загреб) 1:2
0;1 Перич (6), 0:2 Падт (9-дузпа), 1:2 Текпетей (22)

Монако - ПСВ Айндховен 1:1
0:1 Веерман (38), 1:1 Дисаси (80)

Унион Сент Жилуа - Рейнджърс 2:0
1:0 Теума (27), 2:0 Ванзеир (76-дузпа)

Бенфика - Миндтиланд 4:1
1:0 Гонсало Рамос (16), 2:0 Гонсало Рамос (33), 3:0 Фернандес (40), 4:0 Гонсало Рамос (61), 4:1 Систо (77-дузпа)

От сряда
Карабах - Ференцварош 1:1
0:1 Боли (17), 1:1 Квабена (34)

Бодьо/Глимт - Жалгирис 5:0
1:0 Ветлесен (33-дузпа), 2:0 Пелегрино (36), 3:0 Салвесен (58), 4:0 Хьойбретен (61), 5:0 Еспейорд (90+3)

20:00 часа Макаби Хайфа - Аполон (Лимасол)
21:00 часа Динамо (Киев) - Щурм (Грац)
21:45 часа Цървена Звезда - Пюник