ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Борусия (Дортмунд) победи Челси с 1:0 у дома в първи двубой от 1/8-финалната битка в Шампионската лига между двата тима. Реваншът е на 7 март, а "сините" вече са в серия от четири мача без победа.

Срещата започна с опасности и пред двете врати, а в 17-ата гол на Тиаго Силва бе отменен заради игра с ръка.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Борусия (Дортмунд) пропиля чудесна възможност да открие резултата в 27-ата минута след комбинация между Юлиан Бранд и Себастиан Алер, но ударът му премина на сантиметри от дясната греда.

Само пет минути по-късно Жоао Феликс връхлетя върху топката след пас на Хаким Зиеш, но шутира над напречната греда.

Португалецът удари гредата в 38-ата минута след шут от границата на наказателното поле.

Челси пропусна добра възможност за поведе в 55-ата минута след фаул на Рийс Джеймс, но вратарят на Борусия се справи.

Стражът на "жълто-черните" Грегори Кобел трябваше да се намесва и в 61-ата минута, отново след шут на Рийс Джеймс.

Само две минути след това Карим Адейеми се измъкна от няколко защитници и с удар отблизо откри резултата (1:0).

Челси пропиля страхотна възможност да изравни в 78-ата минута, в която Калиду Кулибали стреля към опразнената врата, но Грегор Кобел се оказа последна преграда пред топката.

Минута преди края двата тима се поддадоха на напрежението и едва не се стигна до бой между играчите, но реферът охлади страстите с няколко жълти картона.

БОРУСИЯ (Д) - ЧЕЛСИ 1:0
1:0 Карим Адейеми (63')

ДортмундБОРУСИЯ (Д): 1. Грегор Кобел, 4. Нико Шлотербек, 6. Салих Йозкан , 9. Себастиан Алер (68  20. Антони Модест), 13. Рафаел Герейро, 17. Мариус Волф (73 26. Юлиан Риерсон ) , 19. Юлиан Бранд, 22. Джуд Белингам , 23. Емре Джан , 25. Никлас Зюле , 27. Карим Адейеми   (79  43. Джейми Биное-Битънс)
Резерви: 33. Александър Майер, 7. Джовани Рейна, 8. Махмуд Дауд, 11, Марко Ройс, 15. Матс Хумелс, , 21. Дониел Мален, 24. Тома Мюние, , 36. Том Роте, , 44. Сумаула Кулибали
Треньор: Един Терзич

ЧелсиЧЕЛСИ: 1. Кепа Арисабалага, 5. Енцо Фернандес, 6. Тиаго Силва , 11. Жоао Феликс, 12. Рубен Лофтъс-Чийк, 15. Михайло Мудрик (71  19. Мейсън Маунт ), 21. Бен Чилуел (71  32. Марк Кукурея), 22. Хаким Зиеш , 24. Рийс Джеймс , 26. Калиду Кулибали, 29. Кай Хаверц
Резерви: 13. Маркъс Бетинели, 47. Лукас Бергстрьом, 8. Матео Ковачич, 14. Трево Чалоба, 20. Денис Закария, 23. Конър Галахър, 28. Сесар Аспиликуета, 30. Карни Чуквуемека, 33. Уесли Фофана, 67. Люис Хол
Треньор: Греъм Потър

Съдия: Хесус Хил Мансано
Стадион: "Сигнал Идуна Парк", Дортмунд
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР