Галатасарай се спаси от загуба в първия си мач от Група "D" на Шампионската лига, добирайки се трудно до равенството 1:1 у дома срещу Андерлехт. "Джим Бом" стигна до точката с гол на Бурак Йълмаз в 91-ата минута. Преди това гостите от Белгия поведоха чрез Денис Прает, който отбеляза в 52-ата.

Първото полувреме на двубоя на „Тюрк Телеком Арена“ изненадващо премина под диктовката на играчите на Андерлехт. Стражът на Галатасарай Фернандо Муслера обаче отчая противниковите футболисти с отлични спасявания. В 52-ата минута обаче той беше наказан. Прает овладя диагонален пас и реализира с десния крак - 0:1. Малко след попадението Александър Митрович можеше да удвои за гостите, но му липсваше точност в завършващия удар. Въпреки това в самия край на мача избраниците на Чезаре Прандели съумяха да изравнят и да предотвратят загубата. В първата минута на добавеното време Орелиан Шеджу проби по левия фланг и подаде към Йълмаз, който реализира за крайното 1:1. Така двата тима поделят второто място в групата след първия си мач. Лидер е Борусия (Дортмунд), който победи с 2:0 Арсенал.

0:1 Денис Прает (52), 1:1 Бурак Йълмаз (90+1)

Галатасарай: 1.Фернандо Муслера, 13.Алекс Телеш (80 - 77.Камдал), 21.Орелиан Шеджу, 26.Семих Кая, 88.Семих Кая, 88.Вейсер Саръ, 3.Фелипе Мело, 6.Блерим Джемайли, 8.Селчук Инан (72 - 9.Умут Булут), 10.Уесли Снайдер, 17.Бурак Йълмаз, 19.Горан Пандев (57-11.Брума)

Андерлехт: 33.Дави Роеф, 3.Оливие Дешахт, 14.Брам Нуйтинк (23-9.Матиас Суарес), 22.Шансел Мбемба, 10.Денис Прает (76 - 32.Леандер Дендонкер), 16.Стивън Дефур, 31.Юри Тилеманс, 7.Анди Нахар, 18.Франк Ачеампонг, 20.Ибрахима Конте, 45.Александар Митрович (66 - 19.Саша Клиещан)

Истанбул
, „Тюрк Телеком Арена“
Съдия: Ищван Вад (Унгария)
Жълти картони: Фелипе Мело, Блерим Джемайли (Галатасарай); Брам Нуйтинк, Ибрахима Конте, Стивън Дефур, Франк Ачеампонг (Андерлехт)

Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!