Челси разби у дома словенския шампион Марибор с 6:0 в среща от третия кръг на група "G" в Шампионската лига. Доминик Соланке пък влезе в историята като най-младия играч на Челси, участвал в мач от Шампионската лига. Той се появи в игра в 73-ата минута на мястото на Оскар. Соланке е едва на 17 години и 112 дни, а предишният рекордьор бе Макийкрън, играл на 17 години и 198 дни.

Лоик Реми даде ранен аванс на „сините” в 13-ата минута за 1:0 след индивидуален пробив. Докато празнуваше гола, Реми направи знак, че изпитва болки и поиска смяна. На негово място влезе ветеранът Дидие Дрогба, който твърде скоро записа името си сред голмайсторите, след като в 23-ата минута бе точен за 2:0 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Мертел.

Джон Тери също записа името си сред голмайсторите в 31-ата минута от близка дистанция, а автогол на Митя Вилер в 54-ата минута доведе нещата до 4:0.

В 64-ата минута Марибор получи право да изпълни дузпа след нарушение на Неманя Матич, но Петер Чех улови удара на Ибраими. След още 11 минути игра пък Еден Азар вкара гол за 5:0 от дузпа, отсъдена за фаул срещу Иванович. В последната 90-а минута на редовното време Азар получи пас от Вилиян и реализира втория си гол за крайното 6:0.

Челси няма загуба в турнира от април, когато падна от Атлетико Мадрид в полуфиналите. От началото на сезона "сините" са в серия от 12 поредни мача без поражение, от които спечелиха 10.

След успеха си Челси е лидер в групата със 7 точки. Марибор е трети без победа и с 2 точки в актива си.

1:0 Лоик Реми (13), 2:0 Дидие Дрогба (23-дузпа), 3:0 Джон Тери (31), 4:0 Митя Вилер (54-автогол), 5:0 Еден Азар (77-дузпа), 6:0 Еден Азар (90)

Лондон, „Стамфорд Бридж“
Съдия: Дани Макели (Холандия)

Челси: 1.Петър Чех, 26.Джон Тери, 3.Филипе Луис, 2.Иванович, 5.Курт Зума, 4.Фабрегас (60 - 6.Аке), 22.Вилиан, 21.Матич, 10.Еден Азар, 8.Оскар (73 - 35.Соланке), 18.Лоик Реми (16 - 11.Дрогба)

Марибор: 33.Ханданович, 4.Шулер, 26.Райчевич, 28.Вилер (57 - 22.Връшич), 7.Меяч, 70.Мертел, 5.Филипович, 30.Стоянович, 10.Ибраими (68 - 11.Захович), 9.Маркос Таварес (72 - 14.Менди), 39.Бохар