Челси победи Лил с 2:0 в първи двубой между двата тима от 1/8-финалите в Шампионската лига преди реванша на 16 март.

Домакините започнаха много силно и след два пропуска на Кай Хаверц в 4-ата и 7-ата минута, германският национал се разписа с глава за 1:0 в осмата след пас на Хаким Зиеш.

Лил записа първия си точен удар в мача в 36-ата минута, в която Бенжамен Андре шутира, но не затрудни особено Менди.

След това гостите опитаха натиск, а Ренато Санчес, Бенжамен Андре и Джонатан Бамба създадоха опасности пред вратата на Челси.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Челси стартира силно втората част и минута след подновяването на играта Хаким Зиеш шутира опасно, но защитник се изправи на пътя на топката.

Десет минути след подновяването на играта Челси беше близо до втори гол, но силен удар на Маркос Алонсо беше отбит от бранител на метър от голлинията.

След час игра Кай Хаверц стреля на сантиметри от напречната греда, а минута по-късно един от най-добрите играчи на "сините" Хаким Зиеш напусна с контузия.

Това не попречи на Челси да стигне до втори гол в 63-ата минута, когато Кристиан Пулишич остана непокрит и се разписа за 2:0.

В следващите минути липсваха голови положения, а няколкото смени в двата тима допълнително накъсаха играта.

ЧЕЛСИ - ЛИЛ 2:0
1:0 Кай Хаверц (8'), 2:0 Кристиан Пулишич (63')

ЧелсиЧЕЛСИ: 16. Едуард Менди, 2. Антонио Рюдигер, 3. Маркос Алонсо (80  31. Маланг Сар), 4. Андреас Кристенсен, 6. Тиаго Силва, 7. Н‘Голо Канте, 8. Матео Ковачич (51'  ,12. Рубен Лофтъс-Чийк ) 10. Кристиан Пулишич  (80  11. Тимо Вернер), 22. Хаким Зиеш  (60'  17. Саул Нигес), 28. Сесар Аспиликуета, 29. Кай Хавертц
Резерви: 1. Кепа Арисабалага, 13. Маркус Бетинели, 68. Харви Вейл, 5. Жоржиньо, 23. Кенеди, 9. Ромелу Лукаку, 19. Мейсън Маунт, 14. Трово Чалоба

ЛилЛИЛ:  30. Лео Жардим, 2. Зеки Челик, 6. Жозе Фонте, 4. Свен Ботман, 3. Тиаго Джало (76  5. Габриел Гудмундсон), 24. Амаду Онана (65  17. Бурак Йълмаз) , 8. Ксека, 21. Бенжамен Андре, 18. Ренато Санчес (81 11. Хатем Бен Арфа ) , 9. Джонатан Дейвид (81  23. Едон Жегрова) 7. Джонатан Бамба
Резерви: , 29. Домагой Брадарич, 20. Анхел Гомеш, 1. Иво Гърбич, , 19. Исак Лихаджи, 40. Жул Ро, 22. Тимъти Уеа

Стадион: „Стамфорд Бридж“, Лондон
Съдия: Хесус Хил Мансано (Испания)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия