Европейският клубен първенец Челси победи трудно у дома Зенит (Санкт Петербург) в първия им мач от група H на Шампионска лига и започна с успех защитата на титлата си. Ромелу Лукаку (69) вкара единствения гол за „сините“. В другата среща от тази група Ювентус спечели убедително с 3:0 при визитата си на Малмьо.

След равностойни начални минути домакините взеха инициативата, но трудно успяваха да застрашат противниковата врата. През първата част голови положения липсваха и двата отбора оставиха развръзката за след почивката.

„Сините“ вдигнаха оборотите и след пропуски на Антонио Рюдигер и Рийс Джеймс най0накрая успяха да поведат. В 69-ата минута Сесар Аспиликуета намери Ромелу Лукаку в наказателното поле и белгиецът се разписа с глава за 1:0.

В 80-ата минута Маркос Алонсо пропусна да сложи точка на спора, а секунди по-късно Зенит пропусна най-добрата си възможност. Артьом Дзюба засече центриране в наказателното поле, но не намери очертанията на вратата. До края резултатът се запази непроменен.

В другия мач Ювентус разби елиминиралия Лудогорец шведски тим Малмьо с 3:0 след попадения на Алекс Сандро (23), Пауло Дибала (45-дузпа) и Алваро Мората (45+1) още до почивката. „Бианконерите“ намалиха темпото през втората част и съхраниха физически сили.

Така Челси и Ювентус стартираха с по три точки в групата, а Зенит и Малмьо са без точков актив.