Разенбалшпорт Лайпциг спечели с 2:0 при визитата си на Зенит в мач от четвъртия кръг в група G на Шампионската лига и остава категоричен лидер във временното класиране.

„Червените бикове“ бяха победили същия съперник с 2:1 на свой терен в миналия кръг, а този път вилняха в Санкт Петербург и прибавиха нови три точки към актива си.

Дълбоко в добавеното време на равностойната първа част гостите успяха да поведат с гол на Диего Деме (45+5).

След почивката домакините се опитаха да отвърнат на удара, но инкасираха втори гол, който прекърши амбициите им. Марсел Забитцер (63) се разписа след пас на Емил Форсберг и подсигури успеха за немския тим.

С тази победа РБ Лайпциг остава начело в групата с 9 точки, а Зенит е втори с 4 преди края на мача между Олимпик (Лион) и Бенфика.