Дебютантът този сезон Истанбул Башакшехир надви у дома Манчестър Юнайтед с 2:1 в мач от третия кръг на група H и записа историческа първа победа в Шампионската лига. Демба Ба (13) откри резултата, а Един Вишча (40) удвои аванса на турския шампион. Антони Марсиал (43) намали изоставането на „червените дяволи“, но те не успяха да изравнят.

Гостите пропуснаха изгодни положения чрез Бруно Фернандеш и Люк Шоу в началото, за да се стигне до 13-ата минута, в която защитата им допусна грешка. Вишча изчисти топката от своето наказателно поле, но това се получи като извеждащ пас за Демба Ба, който беше оставен сам на централния кръг в своята половина. Нападателят напредна сам срещу вратаря Хендерсън и реализира за 1:0.

Манчестър Юнайтед наложи териториален натиск, но рядко стигаше до нещо по-опасно в наказателното поле на домакините, които разчитаха на контраатаки. В 40-ата минута Хуан Мата загуби топката, Денис Тюрюч напредна добре и отправи пас по тревата към Един Вишча, който бе забавяне удвои преднина на турския шампион. Три минути след това "червените дяволи" успяха да върнат едно шопадение. Фернандеш намери на лявото крило Люк Шоу, който центрира в наказателното поле и Антони Марсиал се разписа с глава за 2:1.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

И след почивката "червените дяволи" владееха повече топката, но продължиха да не създават голови положения пред вратата на Мерт Гюнок. В 56-ата минута те получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле, но след шута на Бруно Фернадеш се стигна до спасяване на Гюнок.

След час игра на терена се появиха Единсон Кавани и Пол Погба, които замениха съответно Хуан Мата и Дони ван де Беек.  Гостите продължиха да търсят активно изравнително попадение до края на мача и в добавеното време бяха близо до него, но Епуреану изчисти топката на голлинията след удар с глава на Магуайър.

Истанбул Башакшехир записа първа победа в групата и въпреки това остава на последната позиция, а Манчестър Юнайтед е лидер след два успеха и едно поражение.

ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:1
1:0 Демба Ба (13), 2:0 Един Вишча (40), 2:1 Антони Марсиал (43)

Истанбул Башакшехир: 34. Мерт Гюнок, 4. Рафаел, 37. Мартин Шкъртел, 6. Александру Епуреану, 63. Боли Болинголи-Мбомбо, 8. Даниел Алексич, 17. Ирфан Джан Кахвечъ (90-26.Понк), 7. Един Вишча (к), 10. Беркай Йоскан (87-5.Топал), 23. Денис Тюрюч, 19. Демба Ба (80-22.Гулбрандсен)
Треньор: Окан Бюрюк

Манчестър Юнайтед: 26. Дийн Хендерсън, 23. Люк Шоу, 5. Хари Магуайър (к), 38. Аксел Туанзебе (46-39.Мактоминей), 29. Аарън Уан-Бисака (76-24.Фосу-Менса), 31. Неманя Матич, 34. Дони ван де Бек (61-6.Погба), 10. Маркъс Рашфорд (76-11.Грийнууд), 18. Бруно Фернандеш, 8. Хуан Мата (61-7.Кавани), 9. Антони Марсиал
Треньор: Оле Гунар Солскяер