Барселона посреща Атлетико (Мадрид) тази вечер в първа битка от 1/4-финалите в Шампионската лига. За някои това е поредният двубой между претендентите за титлата в Испания, но за други е възможност за реванш.

На 1 април 2014 година Барселона отново посреща Атлетико (Мадрид) на "Камп Ноу", отново на 1/4-финал на турнира и отново под ръководството на германеца Феликс Брих, който ще свири и срещата тази вечер.

Барса отново бе фаворит за титлата в Испания, но Атлетико успя да излъже каталунците със затворена игра и гол на Диего в 56-ата минута. Воденият тогава от Тата Мартино тим изравни с гол на Неймар, а интригата остана за реванша на "Висенте Калдерон", където седмица по-късно Атлетико победи с гол на Коке в 5-ата минута и изхвърли Барса от турнира.

Тази вечер (21:45 часа) Меси, Суарес, Неймар и компания излизат в един от най-важните си мачове за сезона в битка за топ 4 на Европа, след като водят с 6 точки 7 кръга преди края на Примера дивисион и са на финал за Купата на Краля.

1/04/2014 БАРСЕЛОНА - АТЛЕТИКО (М) 1:1 (1:0 Диего 56', 1:1 Неймар 71')​

9/04/2014 АТЛЕТИКО (М) - БАРСЕЛОНА 1:0 (1:0 Коке 5')

Резултати, програма и класиране в Шампионска лига - ТУК !!!