Динамо (Киев) елиминира Щурм (Грац) и се класира за плейофа за място в групите на Шампионската лига. Украинският гранд, който бе спечелил първата среща в Лодз с 1:0, тази вечер отстъпи с 0:1 в реванша, но в продълженията вкара два гола, за да спечели с 2:1 и с общ резултат 3:1 да продължи напред.

В 27-ата минута Расмус Хойлунд даде преднина на Щурм, а резултатът се запази до края на редовното време и така се стигна до допълнителните 30 минути.

В 97-ата минута Виктор Циганков подаде на Константин Вивчаренко, който от границата на наказателното поле прониа вратата на домакините - 1:1. В 112-ата минута и Циганков успя да се разпише и Динамо направи пълен обрат.

В плейофите за влизане в групите на Шампионската лига украинците ще се изправят срещу Бенфика, който спечели с 3:1 гостуването в реванша на Мидтиланд. Португалците елиминираха датчаните с общ резултат 7:2.

Плеойфите ще бъдат на 16/17 август и на 23/24 същия месец.