Динамо (Киев) разби като домакин Бешикташ с 6:0 в последния мач и на двата отбора от група “В” на Шампионската лига. Гостите завършиха мача с 9 футболисти на терена.

Артьом Беседин (9) откри резултата в полза на домакините, които след това получиха дузпа, реализирана от Андрий Ярмоленко (30-дузпа). За нарушението за този 11-метро наказателен удар пък бе изгонен германския бранител Андреа Бек. Виталий Буялски (32) направи резултата 3:0, а в последната секунда на първата част Дерлис Гонсалес (45+3) вкара четвърто попадение във вратата на „орлите”.

В 56-ата минута Венсан Абубакар също бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон. Така Бешикташ остана с 9 футболисти на терена, а Динамо се възползва от сериозното числено превъзходство и вкара още два гола чрез Серхий Сидорчук (60) и бившия футболист на ЦСКА Жуниор Мораес (77).

С този успех украинският гранд приключи участието си в евротурнирите, спирайки тима от Истанбул да се класира за 1/8-финалите на турнира при победа. „Орлите” от Истанбул все пак ще играят на 1/16-финалите в Лига Евроипа, след като завършиха трети в групата с със точки. Динамо приключи последен в тази група с 5 точки. Наполи и Бенфика продължават към елиминациите на първото и второто място в групата.

ДИНАМО (КИЕВ) – БЕШИКТАШ 6:0
1:0 Артьом Беседин (9), 2:0 Андрий Ярмоленко 30-дузпа), 3:0 Виталий Буялски (32), 4:0 Дерлис Гонзалес (45+3), 5:0 Серхий Сидорчук (60), 6:0 Жуниор Мораес (77)