Хърватският шампион Динамо (Загреб) изпита трудности, но успя да победи македонския Вардар (Скопие) с 3:2 у дома и с общ резултат 5:3 ги елиминира във втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Македонците поведоха в 39-ата минута с гол на Дарко Велковски.

Марко Пяча изравни в 53-ата минута от дузпа, но с нов гол на Велковски Вардар направи 1:2 в 63-ата, което пращаше срещата в продължения, след като загребци спечелиха с 2:1 в Македония.

Пяча, пак след дузпа, направи 2:2 в 70-ата минута, а попадението на спокойствието отбеляза Пауло Мачадо в 78-ата.

В третия предварителен кръг Динамо (Загреб) ще домакинства в първия мач срещу Динамо (Тбилиси).

Срещите в тази фаза са на 26 и 27 юли, а реваншите - на 2-и и 3-и август.

Резултати от мачовете-реванши на втория предварителен кръг на Шампионската лига, изиграни на 20.07.:

Селтик - Линкъл 3:0 (0:1)

Тренчин - Олимпия (Любляна) 2:3 (4:3)

Ференцварош - Партизани 1:2 след продължения, 1:1 в редовното време (1:1)

Норкьопинг - Розенборг 3:2 (1:3)

Дюделанж - Карабах 1:1 (0:2)

Дъндолк (Ейре) - ХФХ Хафнарфьордур (Исл)  2:2 (1:1)

Заб.: Подчертаните отбори продължават в третия предварителен кръг. В скоби са резултатите от първите срещи.