Динамо (Загреб) може да се счита за сигурен участник в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като тази вечер отвя с 4:0 Астана в първи мач от втория кръг на надпреварата. След този резултат е почти сигурно, че хърватите си осигуряват среща с АЕК (Атина) в следващата фаза.

Динамо взе аванс от три гола още до почивката. В 36-ата минута Бруно Петкович откри резултата. Пет минути след това Лука Иванушец удвои. В 41-вата Иванушец вкара втория си гол, след като засече с глава отблизо центриране на Мохарами.

В 56-ата 24-годишният Иванушец оформи хеттрика си след снаряд от над 25 метра - 4:0.

Бившият отбор на Станимир Стоилов не успя да затрудни шампиона на Хърватия и нямаше сили дори за почетно попадение.

Реваншът в Казахстан е на 2 август (сряда).