Тази вечер ще се играят два осминафинални реванша от Шампионската лига. Зенит и Челси има да наваксват изоставане от един гол след първите срещи. Руският тим отстъпи с 0:1 на Бенфика преди три седмици, а „сините“ допуснаха поражение с 1:2 от ПСЖ.

ЗЕНИТ – БЕНФИКА
В първия мач 0:1

Днес от 19:00 часа по bTV Action
Санкт Петербург, „Петровски“
Съдия: Виктор Касай (Унгария)

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
zen.jpgЗенит: Лодигин, Анюков, Ломбертс, Гарай, Жирков, Юсупов, Витсел, Шатов, Дани, Хълк, Дзюба
Контузен: Файзулин
Наказани: Кришито, Хави Гарсия
На картон от наказание: Дани, Хълк, Юсупов, Витсел

______________.jpgБенфика: Едерсон, Семедо, Линдельоф, Фейса, Елисеу, Самарис, Ренато Санчес, Гайтан, Пици, Жонас, Раул Хименес
Контузени: Лисандро Лопес, Жулио Сезар, Луизао
Наказани: Жардел, Андре Алмейда
На картон от наказание: Луизао, Гонсало Гудеш, Жонас

Баланс: 5 мача, 3 победи за Зенит, 2 победи за Бенфика, г.р. 6:5 за Зенит
Зенит срещу португалски отбори: 14 мача, 8 победи, 3 равенства, 3 загуби, г.р. 25:16
Бенфика срещу руски отбори: 15 мача, 6 победи, 4 равенства, 5 загуби, г.р. 17:15

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
* Зенит ще опита за първи път в историята си да се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига
* Тимът от Санкт Петербург няма домакинска загуба от португалски отбори – 5 победи и 2 равенства
* Зенит записа осем загуби и 4 победи в 12-те си случая в евротурнирите, когато допусна поражение като гост в първия мач. В единствения случай със загуба с 0:1 навън в първия мач, руският клуб спечели реванша с 3:0. Това беше в третия квалификационен кръг на Шампионската лига през сезон 2014/15 срещу АЕЛ Лимасол.
* Никога в историята си Зенит не е участвал в дузпи в евротурнирите.
* Единственият успех на Бенфика на руска територия е преди 20 години - 3:2 над Локомотив (Москва) в реванш от втория кръг на КНК
* „Орлите“ от Лисабон загубиха последните си четири от общо седем визити в Русия.
* Бенфика е продължавал напред в 46 случая след победа у дома в първия мач, а само осем пъти е отпадал. В случаите с успех с 1:0 в първата среща, „орлите“ са продължавали напред 11 пъти и само веднъж са били елиминирани.

Съдия: Феликс Брих (Германия)

челси_1.jpgЧелси: Куртоа, Аспиликуета, Кейхил, Иванович, Баба, Матич, Микел, Вилиан, Оскар, Азар, Траоре
Контузени: Зума, Фалкао, Тери
Под въпрос: Пато, Диего Коста
Наказани: няма
На картон от наказание: няма

psg.jpgПСЖ: Трап, Маркиньос, Тиаго Силва, Давид Луис, Максуел, Верати, Матюиди, Тиаго Мота, Кавани, Ибрахимович, Ди Мария
Контузени: няма
Под въпрос: Верати, Матюиди
На картон от наказание: Ориер, Верати, Давид Луис, Ибрахимович

Баланс: 7 мача, 2 победи за Челси, 3 равенства, 2 победи за ПСЖ, г.р. 10:8 за Челси
Челси срещу френски отбори: 15 мача, 5 победи, 5 равенства, 5 загуби, г.р. 21:16
ПСЖ срещу английски отбори: 12 мача, 3 победи, 5 равенства, 4 загуби, г.р. 12:14

* Челси няма загуба в седемте си домакински мача срещу френски отбори, като не допусна гол в пет от тях.
* „Сините“ се опитват да се класират на четвърти четвъртфинал за последните шест сезона и общо седми за последните 10 години.
* Лондончани спечелиха осем от 13-те случая в евротурнирите, когато губят в първия мач. Последният от тях беше през 2013/14 срещу ПСЖ. „Сините“ са падали с 1:2 в първия мач три пъти и в два от тях продължават напред – срещу Фенербахче (сезон 2007/08) и Барселона (сезон 2004/05). Изключението е през сезон 2009/10, когато Челси пада у дома с 0:1 от Интер.
* „Сините“ четири пъти са изпълнявали дузпи в евротурнирите – 1 победа и 3 загуба. Успехът е на финала на Шампионската лига през 2012 г. срещу Байерн.
* ПСЖ се опитва за четвърта поредна година да се класира за четвъртфиналите на турнира.
* Парижани са продължавали напред в 11 от 15 случая в евротурнирите, в които печелят първия мач у дома. Два път в историята ПСЖ побеждава с 2:1 в първия мач на свой терен, но и двата пъти отпада след това – от Бенфика (сезон 2006/07 на Купата на УЕФА) и от Боависта (сезон 2002/03 на Купата на УЕФА)
* Тимът от „Парк де Пренс“ само един път е участвал в дузпи в евротурнирите – една загуба
* Защитникът на ПСЖ Давид Луис премина при парижани от Челси през 2014 г. Бразилецът има 81 мача във Висшата лига за „сините“.

Резултати, програма и класиране в Шампионска лига - ТУК !!!