Борусия (Дортмунд) разби у дома Брюж с 3:0 в мач от група „F“ и направи решителна крачка към 1/8-финалите на Шампионската лига.

Вестфалци доминираха през целия мач и заслужено се поздравиха с успеха. Ерлинг Холанд (18) вкара първия гол след извеждащ пас на Джейдън Санчо. До края на полувремето вратарят на гостите Симон Миньоле на два пъти спаси опасни удари на Томас Дилейни, но бе преодолян от Джейдън Санчо (45), който бе точен от пряк свободен удар.

Пред Санчо се откри нова добра възможност в 48-ата минута, но Миньоле успя да спаси удара му. Ерлинг Холанд (60) обаче отново се разписа след груба грешка на Вормер и оформи крайното 3:0.

В другата среща от тази група Лацио победи гостуващия Зенит (Санкт Петербург) с 3:1. Чиро Имобиле (3) изведе "орлите" напред в резултата след асистенция на Лукас Лейва, а Марко Пароло (22) удвои аванса им след подаване на Хоакин Кореа.

Зенит бързо намали чрез Артьом Дзюба (25), възползвал се от пас на Ракитски. Три минути след това Луис Алберто излезе сам срещу Михаил Кержаков, но вратарят на Зенит спаси удара му.

Домакините пропиляха нова страхотна възможност в 40-ата минута. Хоакин Кореа изведе Марко Пароло сам срещу Кержаков, но след удара топката премина на сантиметри встрани от вратата. В добавеното време на първата част Кержаков направи добро спасяване, отразявайки удар на Мануел Ладзари.

Съдията Майкъл Оливър даде дузпа за Лацио в 54-ата минута за нарушение на Вилмар Бариос срещу Чиро Имобиле в наказателното поле на Зенит. Потърпевшият Имобиле (55-дузпа) се разписа от бялата точка за 3:1. Домакините можеха да вкарат и четвърти гол в 85-ата минута, но Кержаков отрази удар на Ведат Мурики.

След тези резултати Борусия (Дортмунд) е лидер в групата с 9 точки пред Лацио с 8, Брюж с 4 и Зенит само с една точка на последната позиция.

КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!