Борусия (Дортмунд) спечели с 2:1 при визитата на Бешикташ в Истанбул и започна с победа участието си в група C на Шампионската лига. В другия мач от групата Спортинг (Лисабон) приема Аякс.

Младият английски национал Джуд Белингам (20) се разписа при първата по-сериозна атака към вратата на домакините, а след това аистира на норвежкия голмайстор Ерлинг Холанд (45+3), който удвои аванса на вестфалци.

Миши Батшуай пропусна най-добрата възможност за Бешикташ в 68-ата минута, когато бе изведен сам срещи Грегор Кобел, но вратарят спаси удара на белгиеца. Ерсин Дестаноглу пък отрази удар на Ерлинг Холанд три минути след това.

Тома Мюние можеше да вкара трети гол в 90-ата минута, но Ерсин се намеси решаващо и спаси. Две минути след това Ансгар Кнауф направи сериозен пропуск на празна врата, пращайки топката в напречната греда на вратата на "орлите", които стигнаха до гол чрез Франсиско Монтеро (90+4) с глава в последните секунди.