Холандският гранд Аякс отстрани драматично гръцкия ПАОК, където доскоро игра Димитър Бербатов, след успех с 2:1 като гост. Първата среща бе завършила при резултат 1:1.

Срещата започна отлично за ПАОК, който поведе чрез Атансиадис още в 4-ата минута. Дузпа в последните секунди на първото полувреме позволи на Аякс да изравни. Точен от бялата точка бе Дави Клаасен.

Второто полувреме двата отбора свалиха оборотите и гледаха да не допуснат гол. Когато по всичко изглеждаше, че срещата ще влезе в продължения, публиката на домакините бе смълчана. Две минути преди края на редовното време Дави Клаасен получи топката на около 25 метра от вратата и без никакво колебание изстреля топката, която влетя в мрежата на гръцкия тим.

Така Аякс достигна до плейофите на Шампионската лига, докато ПАОК ще играе в същата фаза, но на Лига Европа.