Динамо (Загреб) и Шахтьор (Донецк) направиха истинско зрелище в четвъртия си двубой от груповата фаза на Шампионската лига. Двата тима завършиха при 3:3 на "Максимир" в Загреб.

През първото полувреме Алан Патрик даде преднина на гостите в 13-ата минута, а Петкович изравни в 25-ата за домакините.

Екшънът обаче тепърва предстоеше.

В 74-ата минута втори жълт и респективно червен картон от домакините получи Моро (74'), а 5 минути по-късно същото се случи с Марлос от гостите.

В 83-ата минута Иванушец направи 2:1 за Динамо, а 6 по-късно Адеми покачи на 3:1.

Това обаче не бе всичко в срещата и в 93-ата минута бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш намали за 3:2.

Драмата тепърва предстоеше, тъй като в 98-ата минута Шахтьор получи право да изпълни дузпа, а Тете беше точен, правейки крайното 3:3.

Равенството значеше по 5 точки и за двата тима, като те си делят второ и трето място в групата, където лидер е Манчестър Сити с 10 точки. На последното място е Аталанта с едва 1 точка, която дойде тази вечер срещу "гражданите".