Вратарят Джанлуиджи Буфон и нападателят Алваро Мората ще преследват рекорди на легендата на Ювентус Алесандро Дел Пиеро в домакинството на „бианконерите” срещу Борусия (Мьонхенгладбах). Двубоят от груповата фаза на Шампионската лига е тази вечер от 21:45 часа българско време.

Буфон се цели в рекорда за най-много минути с екипа на италианския гранд в официални срещи. Дел Пиеро има 48 867 минути на терена за „старата госпожа”, а на Буфон му трябват 73 минути, за да счупи рекорда, след като има записани 48 794 минути.

Мората пък вкара гол в последните 5 мача на Ювентус в Шампионска лига и изравни постижение на Дел Пиеро отпреди 20 години. Серията на Мората започна в двата полуфинални мача срещу Реал (Мадрид) през миналия сезон, а след това вкара и срещу Барса във финала, който „бианконерите” загубиха. Този сезон испанецът започна с голове във вратите на Манчестър Сити и Севиля и ако вкара срещу „жребците”, ще постави нов рекорд.