Брюж и гостуващият Галатасарай завършиха наравно 0:0 в първия мач от група А на Шампионската лига.

Домакините натиснаха в началото, а 8-ата минута Бонавентюр не намери целта. След половин час игра Симон Миньоле направи блестящо спасяване при опасен шут на Райън Бабел от гостите. В 34-ата минута Рика от домакините нацели гредата и това бе последното по-любопитно положение за първата част.

След почивката в 54-ата минута Фернандо Муслера изби удар с глава на Окереке, а шест минути след това Софиан Фегули от турския гранд също уцели гредата. Последната интересна ситуация бе в 88-ата минута, когато топката срещна ръката на Мариано Ферейра в наказателното поле на гостите, но след консултация с ВАР съдията не отсъди дузпа.

Така Брюж и Галатасарай поделиха по точка, а в другия мач от групата ПСЖ приема Реал (Мадрид).