Френският президент Еманюел Макрон реагира веднага след втория пореден триумф на ПСЖ в Шампионската лига, постигнат след изпълнение на дузпи срещу Арсенал в унгарската столица Будапеща. 

"Още една звезда блести над Париж! Браво на ПСЖ, който кара цяла Европа да мечтае! Франция е горда", написа държавният глава в профила си в социалната медия X.

Кметът на френската столица Еманюер Грегоар също не остана равнодушен към победата, още повече, че той често може да бъде забелязан в ложите на "Парк де Пренс".
"За втори път поред!!! Париж още веднъж е столица на европейския футбол. Тази вечер Париж е горд, да празнуваме заедно с радост и уважение!", призова градоначалникът на Париж.