Френският шампион Лил изненадващо спечели с 2:1 при гостуването на Севиля в мач от четвъртия кръг и излязоха втори в  група „G“ на Шампионската лига. По-рано в другия мач от тази група Волфсбург надви лидера Залцбург с 2:1.

Домакините поведоха с гол на Лукас Окампос (15) след добавка при удар на Рафа Мир и спасяване на Иво Гръбич.

Жонатан Бамба падна в наказателното поле на Севиля в 40-ата минута и имаше претенции за дузпа, каквато бе отсъдена едва след намесата на ВАР. Жонатан Давид (43-дузпа) пък реализира от бялата точка за 1:1. Малко преди почивката пък Жонатан Иконе излезе сам срещу Боно, но вратарят на испанския тим спаси.

"Кучетата" продължиха да играят по-добре и осъществиха пълен обрат с гол на Жонатан Иконе (51), който вкара отбилата се в гредата топка след удар на Зеки Челик. До края на мача андалусци се опитаха да изравни резултата, но без успех.

След победата Лил е на второ място в групата с 5 точки, а лидер е Залцбург със 7. Волфсбург е трети с 5, докато Севиля е последен с едва 3 точки и без победа до момента.

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНИЯ ВЪВ ВСИЧКИ ГРУПИ - ТУК !!!