Турският гранд Галатасарай спечели трудно с 3:2 визитата си на Мьолде в Норвегия в първи мач от плейофите за Шампионска лига.

В предишния кръг турският гранд отстрани Олимпия (Любляна), след като словенците се справиха с родния първенец Лудогорец.

Още в 8-ата минута норвежците поведоха с гол на Мартин Елингсен. Галатасарай стигна до пълен обрат за пет минути.

В 25-ата минута Серджо Оливейра изравни, а малко след това Мауро Икарди се разписа за 2:1. В края на първото полувреме попадение на Юнус Акгюн не беше зачетено заради извършено нарушение.

Втората част започна по-добре за Мьолде, който възстанови равенството (2:2) в 56-ата минута с попадение на Кристофер Хауген.

В добавеното време фаворитът в двойката Галатасарай все пак стигна до крайния успех. Мидшьо реализира за крайното 3:2 с асистенция на Мауро Икарди.