Галатасарай и гостуващият Шалке 04 завършиха 0:0 в мача си от третия кръг на група „D“ в Шампионската лига. В другата среща Порто спечели с 3:1 при визитата си на Локомотив в Москва.

Бившият футболист на Левски Гари Родригес игра цял мач за гранда от Истанбул и имаше шанс за гол в деветата минута, но вратарят Александър Нубел спаси. Гостите отвърнаха с опасен удар на Йевхен Коноплянка, а този път уругвайският страж Фернандо Муслера се намеси решително. До края на първата част двамата вратари продължиха да се представят блестящо и не допуснаха гол.

След почивката „миньорите“ от Гелзенкирхен бяха по-активни и имаха повече положения, а в 58-ата минута Бреел Емболо вкара гол за тях, но той не бе зачетен заради засада.

Емболо и Стивън Скржибски пропуснаха най-изгодните положения за „кралскосините“ до края на срещата и резултатът остана непроменен.