ЦСКА (Москва) се спаси от домакинска загуба срещу Рома в последните секунди и двубоят помежду им завърши 1:1 в група „E” на Шампионската лига. Пресаташето на БФС Павел Колев бе делегат на срещата.

„Армейците” остават с еднакъв актив с „вълците” и запазват теоретични шансове за класиране за 1/8-финалите на турнира. Българският национал Георги Миланов се появи като резерва за домакините в 64-ата минута на мястото на Цауня.

Първото полувреме бе равностойно, като първото по-чисто положение бе за домакините, но Сейду Думбия го пропиля. Малко след това в 43-ата минута легендата Франческо Тоти се разписа от пряк свободен удар и даде преднина на гостите.

След почивката руският гранд опита всичко по силите си да стигне поне до изравнително попадение, но трудно стигаше до опасности пред вратата на „вълците”, пазена от Морган де Санктис. Буквално десетина секунди преди края на даденото 3-минутно допълнително време на срещата Василий Березуцкий опита центриране, ни нито един играч не докосна топката и тя изненадващо и за Де Санктис се озова във вратата му за крайното 1:1.

Равенството запази шансовете и на двата тима за продължаване към 1/8-финалите на турнира. Рома все пак остава втори в групата с 5 точки, колкото има и ЦСКА, който обаче отстъпва в преките двубой.

csk.jpgЦСКА (Москва)Рома 1:1
0:1 Франческо Тоти (43), 1:1 Василий Березуцки (90+3)

Москва, „Химки“
Съдия: Феликс Брих (Германия)

ЦСКА (Москва):  35.Игор Акинфеев, 2.Марио Фернандес, 24.Василий Березуцки , 4.Сергей Игнашевич, 42.Георги Шченников , 66.Бибрас Начо, 19.Александърс Цауня (64 - 23.Георги Миланов), 25.Роман Еременко, 10.Алан Дзагоев , 18.Ахмед Муса (81 - 7.Тошич), 88.Сейду Думбия

Рома: 26.Морган Де Санктис, 24.Алесандро Флоренци, 44.Константинос Манолас, 23.Давиде Астори, 25.Хосе Холебас, 20.Сейду Кейта, 16.Даниеле Де Роси, 4.Раджа Наинголан (83 - 6.Строотман), 27.Жервиньо (77 - 7.Итурбе), 8.Адем Ляич (87 - 15.Пянич), 10.Франческо Тоти