ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Литовският Жалгирис не се даде на Галатасарай и първата среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига завърши 2:2. Както е известно, крайният победител е евентуален съперник на Лудогорец в следващия етап, ако "орлите" елиминират Олимпия (Любляна).

Мачът във Вилнюс се игра на изкуствен терен, към който определено гостите от Истанбул не са привикнали.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

За Галатасарай липсваха големите звезди Мауро Икарди и Уилфред Заха, но за сметка на това в състава бяха Николо Дзаниоло и Дрис Мертенс, който влезе в игра през второто полувреме.

Донатас Казлаускас се превърна в големият герой за Жалгирис, след като влезе резерва и изравни за 2:2 в добавеното време. Бурната му радост при гола обаче му донесе втори жълт картон и той ще пропусне реванша в Истанбул след седмица (2 август).

И четирите попадения паднаха след почивката. Нигериецът Матиас Ойевусу даде аванс на Жалгирис в 48-ата минута, но гостите направиха пълен обрат в рамките само на три минути с голове на Абдюлкерим Бардакджъ (75) и Халил Дервисоглу (78).

Литовците обаче не се предадоха и стигнаха до попадение секунди преди края, когато Казлаукас засече на далечната греда от въздуха центриране на Бопесу. Голмайсторът свали фланелката си при радостта си от попадението и я хвърли в публиката, за което получи втори жълт картон.

Така Галатасарай не успя да вземе аванс и след седмица в Истанбул трябва да положи усилия, за да си осигури място в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Жалгирис - Галатасарай 2:2
1:0 Матиас Ойевусу (48), 1:1 Абдюлкерим Бардакджъ (75), 1:2 Халил Дервисоглу (78), 2:2 Донатас Казлаускас (90+1)

Жалгирис: 1. Гертмонас, 3. Павелич, 26. Хнид, 31. Вукур, 7. Бопесу, 15. Буф (9. Казлаускас), 71. Кендиш, 5. Горобсов, 10. Голубицкас (22. Вербичкас), 2. Фофана (8. Карашима), 99. Ойевусу (80. Антал)

Галатасарай: 1. Муслера, 93. Бое, 25. Нелсон, 42. Бардакджъ, 3. Анхелино (2. Дюбоа), 27. Оливейра, 22. Кутлу (6. Мидшьо), 17. Дзаниоло (21.Дервисоглу), 11. Акгюн (80. Морутан), 7.Актюроглу, 53. Йълмаз (10. Мертенс)

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!