ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Интер победи Милан с 1:0 в реванша от 1/2-финалите на Шампионската лига и след 2:0 миналата седмица се класира на финал в турнира 13 години след последната си поява в спора за трофея. Загубата е четвърта поредна без отбелязан гол за "росонерите" в градското дерби.

Първият по-опасен удар в срещата дойде в петата минута и бе дело на Теао Ернандес, но топката премина над вратата на Интер. Минути по-късно домакините отвърнаха с удар на Николо Барела, но също извън целта.

"Росонерите" бяха много близо до гол в 11-ата минута, но Онана спаси удара на Браим Диас в долния ляв ъгъл. Малко след това и вратарят на Милан Майк Менян трябваше да се намесва.

В средата на полувремето Джеко комбинира с Мхитарян, последва удар, но над вратата на Милан.

Завърналият се след контузия сред титулярите за Милан Рафаел Леао можеше да блесне в 38-ата минута, но стреля покрай гредата, след което бе отсъдена засада. В следващата атака отклонена топка от Джеко след центриране едва не влетя във вратата на "росонерите", но Майк Менян успя да избие.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

След почивката нито един от двата отбора не успяваше да вземе осезаемо предимство, като в първите минути след почивката опасните атаки към двете врати бяха съвсем малко.

Четвърт час преди края Ромелу Лукаку изведе Лаутаро Мартинес вляво от вратата, аржентинецът стреля в близкия ъгъл и откри резултата (1:0).

В следващите минути Милан направи две офанзивни смени и на терена се появиха Алексис Салемакер и Дивок Ориги, а това доведе до оживление в "червено-черната" атака.

Десет минути преди края играчи на двата тима едва не се сбиха след твърдо влизане на Раде Крунич в краката на Хакан Чалханооглу.

В продължението на срещата Лукаку можеше да вкара втори гол, но Менян спаси.

В другия полуфинал Манчестър Сити посреща Реал (Мадрид) в сряда (22:00 часа) след 1:1 в първия мач. Финалът е на 10 юни на стадион "Ататюрк" в Истанбул.

ИНТЕР - МИЛАН 1:0
1:0 Лаутаро Мартинес (74')

Интер ИНТЕР: 24. Андре Онана – 36. Матео Дармиан, 15. Франческо Ачерби, 95. Алесандро Бастони – 2. Дензъл Дъмфрис, 23. Николо Барела (85 5. Роберто Галиардини) , 20. Хакан Чалханооглу, 22. Хенрих Мхитарян  (43  77. Марсело Брозович), 32. Федерико Димарко (65 90. Ромелу Лукаку )  – 10. Лаутаро Мартинес  (84  11. Хоакин Корея), 9. Един Джеко (65  8. Робин Гозенс)
Резерви: 1. Самир Ханданович, , 6. Стефан де Фрай, 12. Раул Беланова, 14. Кристиян Аслани, 21. Алекс Кордас, 33. Данило Дамброзио, 50. Александър Станкович,
Треньор: Симоне Индзаги

МиланМИЛАН: 16. Майк Менян – 2. Давиде Калабрия, 28. Малик Тиау  (64 20. Пиер Калулу) , 23. Фикайо Томори , 19. Тео Ернандес – 33. Раде Крунич , 8. Сандро Тонали  – 30. Жуниор Месиас (77  56. Алексис Салемакерс) , 10. Браим Диас (76  27. Дивок Ориги) , 17. Рафаел Леао – 9. Оливие Жиру
Резерви: 5. Фоде Туре, 12. Анте Ребич, , 24. Симон Кяер, 25. Алесандро Флоренци, 32. Томазо Побега, 46. Матео Габиа, 83. Антонио Миранте, 90. Шарл де Кетеларе, 92. Лапо Нава
Треньор: Стефано Пиоли

Стадион: "Джузепе Меаца", Милано
Съдия: Клеман Тюрпан (Франция)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!