ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Интер победи Атлетико (Мадрид) с 1:0 у дома в първи двубой от 1/8-финалите в Шампионската лига. Реваншът е на 13 март.

Първата опасност в двубоя бе на сметката на гостите от Мадрид. Самуел Диаш Лино шутира опасно, но покрай целта.

В 35-ата минута на срещата дойде и първото спасяване на един от двамата вратари. Лаутаро Мартинес пробва удар с глава към Ян Облак, но стражът се справи.

Минути преди края и Маркус Тюрам опита да вкара на Облак, но не го затрудни особено.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Малко след почивката Марко Арнаутович засече центриране на Федерико Димарко, но не намери целта.

Самуел Лино пое топката в наказателното поле на Интер в 56-ата минута и отправи удар, но на сантиметри от лявата греда.

След малко повече от час Марко Арнаутович пропиля великолепно подаване на Лаутаро Мартинес и прати топката над гредата.

Четвърт час преди края аржентинецът можеше да стане герой, но ударът му с глава бе спасен.

Десет минути преди края Интер откри резултата. Лаутаро Мартинес бе изпуснат от защитата на Атлетико и стреля. Облак спаси, но Марко Арнаутович направи добавка за 1:0.

Две минути по-късно Атлетико можеше да изравни, но Лино стреля покрай лявата греда. Алваро Мората също се размина с гол за мадридчани в 88-ата минута, когато не уцели вратата след изстрел с глава.

ИНТЕР - АТЛЕТИКО (М) 1:0
1:0 Марко Арнаутович (79')

Интер ИНТЕР: 1. Ян Зомер – 28. Бенжамен Павар, 6. Стефан де Фрай, 95. Алесандро Бастони – 36. Матео Дармиан (69'  2. Дензъл Дъмфрис), 23. Николо Барела, 20. Хакан Чалханоглу, 22. Хенрих Мхитарян (72'  16. Давиде Фратези ), 32. Федерико Димарко (69'  30. Карлос Аугусто ) – 9. Маркус Тюрам (46'  8. Марко Арнаутович ), 10. Лаутаро Мартинес (88'  70. Алексис Санчес)
Резерви: 12. Рафаеле Ди Дженаро, 77. Емил Аудеро, 14. Деви Клаасен, 17. Таджън Бюканън, 21. Кристиян Аслани, 31. Ян Бисек, 50. Александър Станкович

Атл. Мадрид АТЛЕТИКО (М):  13. Ян Облак – 20. Аксел Витсел, 2. Хосе Мария Хименес (46'  15. Стефан Савич ), 22. Марио Ермосо  (68'  23. Рейнилдо) – 16. Науел Молина (68'  24. Пабло Бариос), 5. Родриго де Паул, 6. Коке , 8. Саул Нигес (54'  19. Алваро Мората ), 12. Самуел Лино – 14. Маркос Йоренте, 7. Антоан Гризман (78'  10. Анхел Кореа)
Резерви: 1. Хорациу Молдован, 31. Антонио Гомис, 4. Габриел Паулиста, 9. Мемфис Депай, 17. Родриго Рикелме, 18. Артур Вермеерен

Съдия: Ищван Ковач (Румъния)
Стадион: "Джузепе Меаца", Милано
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР