Селтик записа втора победа над исландския Стярнан, този път с 4:1 като гост, и се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

"Детелините" получиха гол още в 7-ата минута на реванша. Точен за исландците беше Олафур Карл Финсен. Това обаче само раздрази гостите от Шотландия, които стигнаха до категорична победа. В 33-ата минута Нир Битон изравни, а през второто полувреме се разписаха още Чарлс Мългрю, Лий Грифитс и Щефан Йохансен.

В първата среща Селтик спечели с 2:0 и с общ резултат 6:1 се класира напред. "Детелините" ще срещнат в третия квалификационен кръг Карабах, а мачовете са на 28 юли в Глазгоу и на 4 август в Баку. Азерите тази вечер спечелиха 1:0 гостуването на Рудар с гол на Рейналдо в 57-ата минута. Първият мач беше 0:0, а реваншът тази вечер беше поверен на българския съдия Георги Кабаков. Пловдивчанинът показа три жълти картони за играчи на Рудар.