Динамо (Киев) загуби у дома от Ювентус с 0:2 на старта в група G на Шампионската лига. Алваро Мората (46, 84) реализира головете за успеха на „бианконерите“ в отсъствието на карантинирания Кристиано Роналдо заради положителен тест за COVID-19. Това бе първа на Андреа Пирло като треньор в надпреварата.

Италианският шампион бе по-активен през първата част, но така и не успя да взема аванс след пропуски от чисти положение на Киеза, Кулушевски и Киелини, който пък бе заменен принудително в 19-ата минута от Демирал заради разтежение.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Секунди след почивката футболистите на Андреа Пирло материализираха превъзходството си и поведоха. Киеза направи хубав пробив отляво, подаде към Рамзи в наказателното поле и уелсецът шутира. Вратарят Бушчан не се намеси добре и Мората (46) направи добавка за 0:1. Десет минути след това в игра се появи и Пауло Дибала, а „старата госпожа“ продължи да доминира. В заключителните минути Куадрадо центрира отдясно и Мората (84) вкара с глава втория си гол, за да оформи крайния резултат.

Динамо натискаше в търсене поне на почетен гол, но така и не успя да го постигне, а най-близо до него бе Сидорчук в добавеното време, когато Шчесни показа класа и отрази удара.

Група G
Динамо Киев - Ювентус 0:2
0:1 Алваро Мората (46), 0:2 Алваро Мората (84)

Динамо (Киев): 1. Бушчан, 94. Кедзиора, 20. Караваев (704. Попов), 16. Миколенко, 25. Забарни, 5. Сидорчук, 29. Буялски (8919. Хармаш), 14. Де Пеня (6022. Родригес), 15. Циганков (717. Вербич), 10. Шапаренко, 89. Суприаха
Треньор: Мирча Луческу

Ювентус: 1. Шчесни, 19. Бонучи, 3. Киелини (1928. Демирал ), 13. Данило, 16. Куадрадо , 8. Рамзи (7933. Бернардески), 25. Рабио, 30. Бетанкур (795. Артур), 44. Кулушевски (5610. Дибала), 9. Мората , 22. Киеза
Треньор: Андреа Пирло

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!