Валенсия загуби от Аталанта с 3:4 в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига, а головото зрелище се състоя пред празните трибуни на „Местая“ заради епидемията от коронавирус. Въпреки това, хиляди се събраха пред стадиона, за да приветстват "прилепите" и да ги подкрепят. Берагамаските бяха спечелили с 4:1 първата среща в Милано и с общ резултат 8:4 се класираха за първи път на 1/4-финалите, постигайки един от най-големите успехи в своята история.

Гостите поведоха рано с гол на Йосип Иличич (3-дузпа), който бе фаулиран от Диакаби за отсъдения наказателен удар. Кевин Гамейро (21) изравни след две поредни грешки в защитата на италианския тим. В края на полувремето обаче Йосип Иличич (43-дузпа) отново изведе Аталанта напред, а съдията посочи бялата точка заради игра с ръка на Диакаби.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката Кевин Гамейро (51) отново изравни след удар с глава, а Феран Торес (67) направи обрата пълен с прехвърлящ удар при контраатака на „прилепите“. Радостта им обаче не трая дълго, тъй като Йосип Иличич (71) оформи своя хеттрик и изравни за 3:3. Това обаче не беше всичко от този спектакъл, тъй като словенецът Иличич (82) реализира и четвърти гол, фиксирайки крайното 3:4.

Валенсия – Аталанта 3:4
(в първата среща 1:4, общ резултат 4:8)
0:1 Йосип Иличич (3-дузпа), 1:1 Кевин Гамейро (21), 1:2 Йосип Иличич (43-дузпа), 2:2 Кевин Гамейро (51), 3:2 Феран Торес (67), 3:3 Йосип Иличич (71), 3:4 Йосип Иличич (82)

Валенсия: Яспер Силесен, Джофри Кондогбиа, Карлос Солер, Кевин Гамейро, Дани Парехо, Муктар Диакаби (46 - Гонсало Гуедеш), Хосе Гая, Франсис Коклен (74 - Черишев), Даниел Вас, Родриго Морено (79 - Флоренци), Феран Торес
Треньор: Албер Селадес

Аталанта: Марко Спортиело, Матиа Калдара, Хосе Паломино, Робин Госенс, Алехандро Гомес (78 - Малиновский), Ремо Фрелер, Мартен Де Руун (45 - Сапата), Берат Джимсити, Ханс Хатебур, Йосип Иличич, Марио Пашалич (83 - Тамезе)
Треньор: Джанпиеро Гасперини

Жълти картони: Диакаби, Вас, Коклен и Кондогбия (Валенсия); Фройлер (Аталанта)