Волфсбург и Севиля завършиха 1:1 в мач от група "G" на Шампионската лига, който беше исторически първи между двата тима в евротурнирите. Съдия на срещата в Германия беше Георги Кабаков, който в неделя ще ръководи Левски - Лудогорец (от 20:15 часа на "Герена").

Българинът вдигна общо 9 жълти картони, а в 85-ата минута изгони играч на Волфсбург - Джошуа Гилавоги, отсъждайки дузпа за Севиля. Кабаков маркира фаул на футболиста на домакините срещу Ерик Ламела, като ситуацията бе разгледана с ВАР. Зад топката застана Иван Ракитич, който в 89-ата минута вкара за крайното 1:1.

Преди това Волфсбург бе повел чрез Ренато Щефен в 49-ата минута.

След равенството Севиля остава непобеден в осем поредни мача в Европа, докато германците могат да съжаляват за пропуснатата възможност да запишат успех у дома.

Лидер в група "G" е Залцбург с 4 точки, Севиля и Волфсбург имат по 2, а последен с 1 точка е Лил.