Френският шампион ПСЖ срази у дома холандския първенец Аякс с 3:1 в среща от пети кръг на група „F” в Шампионската лига и запази първата си позиция.

След равностойно начало домакините увеличиха оборотите и в 33-ата минута поведоха, след като Единсон Кавани получи топката от Лавеци и от близка дистанция се разписа за 1:0.

През втората част в 67-ата минута гостите от Амстердам изравниха, след като центриране на Ник Виергевер достигна до Дейви Клаасен, който с глава се разписа за 1:1.

ПСЖ отново установи натиск и в 79-ата минута пак имаше преднина, след като Златан Ибрахимович овладя топката на гърди след пас на Пасторе и с майсторски диагонален шут реализира за 2:1.

В 83-ата минута Кавани преодоля отново вратаря на гостите Силесен и с втория си гол в мача оформи крайното 3:1.

След победата си ПСЖ остава лидер в групата с 13 точки, а в последния кръг гостува на втория Барселона, който има 12 точки. Аякс е трети с 2 точки и в последния кръг приема АПОЕЛ (Никозия), който е последен с 1 точка.

ГРУПА „F“
  1:0 Единсон Кавани (33), 1:1 Дейви Клаасен (67), 2:1 Златан Ибрахимович (79), 3:1 Единсон Кавани (83)

Париж
, „Парк де Пренс“
Съдия: Матей Юг (Словения)

ПСЖ: 30.Сиригу, 17.Максуел, 32.Давид Луис, 23.Ван дер Вил, 5.Маркиньос, 14.Матуиди, 27.Пасторе, 25.Рабио (75 - 20.Шантом), 10.Ибрахимович (86 - 21.Дине), 9.Кавани, 22.Лавеци (68 - 7.Лукас Моура)

Аякс: 22.Силесен, 2.Ван Рейн, 5.Бойлесен (10 - 26.Виргевер), 6.Ван дер Хоорн, 24.Денсвил, 25.Сереро (69 - 32.Зимлинг), 16.Андерсен, 10.Клаасен , 20.Ласе Шьоне, 19.Милик, 11.Кишна