Байерн надви Галатасарай с 2:1 в Мюнхен след 17-ата си поредна победа в групова фаза на Шампионската лига си осигури място на осминафиналите, тъй като е недостижим на върха в група А на турнира този сезон два кръга преди края. Хари Кейн отново бе големият герой за баварците с два гола, а Седрик Бакамбу с разписа за турския гранд в добавеното време.

Галатасарай обаче удържаше Хари Кейн и компания 80 минути, а англичанинът бе близо до гола в 53-ата минута, когато страничната греда го спря. Голмайсторът на баваците вкара с глава в 80-ата минута след центриране на Йошуа Кимих от пряк свободен удар, но попадението първоначално бе отменено за засада. След преглеждане с ВАР, голът бе зачетен. Пет минути след това Кейн вкара втори гол във вратата на турците, като засече отблизо пас на Матис Тел и така вече има 19 гола от началото на сезона. Английският национал е най-резултатния играч от големите 5 първенства в Европа. Той има 25 гола в Шампионската лига и изостава само зад Рахийм Стърлинг (27) и Уейн Руни (30), сред английските голмайстори в турнира.

В добавеното време Галатасарай върна един гол. Дълго подаване на Серджо Оливейра изведе Седрик Бакамбу, който с удар в далечния ъгъл направи 2:1. До края обаче нямаше време и възможности за Галатасарай да стигне до нещо повече.

След успеха си Байерн има 12 точки на върха. Турският гранд остава на втората позиция в групата с 4 точки, колкото има и Манчестър Юнайтед, а последният Копенхаген е с 3 и също има всички шансове за втората позиция, даваща право на участие в следващата фаза.

Група "А"
Байерн - Галатасарай 2:1
1:0 Хари Кейн (80), 2:0 Хари Кейн (86), 2:1 Седрик Бакамбу (90+3)

Копенхаген - Манчестър Юнайтед 4:3
0:1 Расмус Хьойлунд (3), 0:2 Расмус Хьойлунд (28), 1:2 Мохамед Елионуси (45), 2:2 Диого Гонсалвеш (45+8-дузпа), 2:3 Бруно Фернандеш (69-дузпа), 3:3 Лукас Лерагер (83), 4:3 Рууни Барджи (87)