Манчестър Сити разби у дома Борусия (Мьонхенгладбах) с 4:0 в отложения от вторник заради проливен дъжд и тежки условия мач от група „C” на Шампионската лига. Серхио Агуеро (8, 28-дузпа, 77) вкара хеттрик и подсигури първите 3 точки за „гражданите” под ръководството на Хосеп Гуардиола в турнира, а Келеши Ихеаначо (90+1) оформи крайния резултат.

Още в 8-ата минута Агуеро откри резултата след асистенция на Александър Коларов. „Гражданите” бяха пълни господари на терена и в 28-ата минута получиха дузпа за нарушение на Крамер срещу Гюндоган, което бе извършено на границата на наказателното поле, но съдията прецени, че трябва да посочи бялата точка. Серхио Агуеро пък хладнокръвно реализира 11-метровия наказателен удар и удвои преднината на домакините. През първата част „жребците” само веднъж застрашиха сериозно вратата на Клаудио Браво, който в 41-ата минута отрази удар на Ларс Щиндъл.

След почивката в 50-ата минута се стигна разбъркване в наказателното поле на гостите, Агуеро получи възможност да стреля, но Зомер улови топката. Доминацията на домакините бе затвърдена в 77-ата минута, когато Рахим Стърлинг изведе Серхио Агуеро зад отбраната на Борусия и аржентинецът оформи своя хеттрик. В първата минута от добавеното време пък Келеши Ихеаначо оформи крайния резултат - 4:0.

В другия мач от тази група вчера Барселона разнебити Селтик със 7:0 за най-голямата си победа в тази надпревара.

ГРУПА "С"

Резултат с изображение за manchester cityРезултат с изображение за borussia mönchengladbachМАНЧЕСТЪР СИТИ - БОРУСИЯ (МЮНХЕНГЛАДБАХ) 4:0
1:0 Серхио Агуеро (9), 2:0 Серхио Агуеро (28-дузпа), 3:0 Серхио Агуеро (77), 4:0 Келеши Ихеаначо (90+1)