Малтийският първенец Хибърниънс спечели с 1:0 при визитата си на Инфонет Талин в Естония и с общ резултат 3:0 се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Бразилецът Жорже Перейра (88) вкара единствения гол в реванша и така тимът от островната страна за втори път в историята преодоля първия квалификационен кръг в най-престижната европейска клубна надпреварата. Предният път, когато това се случи, бе преди 15 години. Тогава Хибърниънс елиминира ирландския Шелбърн, но във втория кръг бе отстранен от португалския Боавища. Сега съперник на малтийците в следващата фаза ще е австрийският шампион Ред Бул Залцбург.

В същото време косовският Трепча '89 загуби у дома от Викингур с 1:4 и така тимът от Фарьорските острови се класира напред с общ резултат 6:2, след като бе спечелил с 2:0 в първата среща. На реванша гостите поведоха с четири гола. Румънецът Сорин Анхел (37) се разписа за 0:1, а три минути по-късно Перпарим Ислами си вкара автогол и удвои аванса на гостите. След почивката Солви Ватнхамар (52, 59) добави още два гола, а Флоран Хасани (65) вкара само почетно попадение за домакините, които от 33-ата минута играеха в намален състав заради втория жълт и съответно червен картон на Блеранд Куртишай.

РЕЗУЛТАТИ И ПЪЛНА СТАТИСТИКА ЗА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!