Копенхаген се наложи над Брюж с 2:0 като гост в последен мач от група G на Шампионската лига. По този начин датският гранд финишира на трето място в крайното класиране и ще играе напролет в Лига Европа. Копенхаген събра 9 точки, а Брюж остана последен в групата без спечелена точка.

Всичко започна перфектно за гостите, които поведоха още в 8-ата минута. След центриране от корнер Мечеле от домакините отклони удар с глава на Дилейни в собствената си врата - автогол и 0:1. Само 7 минути по-късно ситуацията се повтори почти огледално, но този път Аугистинсон вдигна от корнер, а непокритият Мартин Йоргенсен чукна с глава топката в мрежата за 0:2.

Резултат с изображение за brugge fc Резултат с изображение за fc copenhagenБРЮЖ - КОПЕНХАГЕН 0:2
0:1 Брандон Мекеле (8-автогол), 0:2 Матиас Йоргенсен (15)