Еврокошмарът на Левски Хамрун Спартанс загуби от гибралтарския Линкълн Ред Импс като домакин с 0:1 в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Единственото попадение бе дело на Итън Брито в 37-ата минута. Още през първото полувреме имаше два червени картона. Хамрун остана с човек по-малко в 10-ата минута, когато Елионай получи директен червен картон. Кике Гомес пък остави Линкълн Ред Импс с 10 футболисти на терена заради втория си жълт картон в самия край на първата част.

Припомняме, че през миналия сезон за спечелилия шампионската титла на Гибралтар Линкълн Ред Импс игра българският нападател Кун Теменужков, който в момента е без отбор.

Шампион на Малта с Хамрун пък стана Юлиян Ненов, който се завърна в Локомотив (София).

Румънският ФКСБ стартира блестящо в квалификациите на Турнира на богатите. Тимът от Букурещ, който преди година елиминира ЦСКА 1948, отвя със 7:1 Виртус от Сан Марино.