Лацио и Aтлетико (Мадрид) завършиха при 1:1 в среща от група E на Шампионската лига.

Испанският тим поведе в 29-ата минута. Науел Молина подаде към Пабло Бариос, който отправи удар от разстояние, топката рикошира в крака на Дайчи Камада, излъга вратаря Иван Проведел и влетя в мрежата му.

Още преди да е изтекла 35-ата минута, съдията Славко Винчич вече показа по един жълт картон на двамата старши треньори Маурицио Сари и Диего Симеоне.

Лука Пелегрини получи контузия и бе сменен принудително в 37-ата минута от Мануел Ладзари.

Чиро Имобиле направи огромен пропуск за Лацио в 55-ата минута.

Алваро Мората отново създаде напрежение в наказателното поле на Лацио в 66-ата минута. След негов удар топката рикошира в Романьоли и срещна левия страничен стълб на вратата на Иван Проведел.

Дълбоко в добавеното време на мача Лацио успя да изравни резултата. Луис Алберто центрира в наказателното поле на Атлетико Мадрид, където включилият се напред вратар Иван Проведел засече топката с глава и я вкара в мрежата  на Ян Облак (1:1).

Проведел влезе в историята като първият на своя пост с попадение от игра в Шампионската лига от 2009 г. насам, когато това стори Синан Болат за Стандард Лиеж.

В другия двубой от групата Фейенорд победи Селтик с 2:0.

Лацио - Атлетико (Мадрид) 1:1
0:1 Пабло Париос 29', 1:1 Иван Проведел 90+5'