Байер (Леверкузен) срази у дома Монако с 3:0 в последния и за двата тима мач от група „Е” на Шампионската лига. Мачът бе единствено за престиж, след като още преди него бе ясно, че немският тим ще завърши втори в групата, а монегаските ще са първи.

„Аспирините” поведоха с красив гол на украинеца Владлен Юрченко (30), получил подаване от Вендел. След почивката Юлиан Брандт (48) удвои аванса на домакините след пас на Хакан Чалханоглу, а в 82-ата минута вратарят Морган де Сантис си вкара автогол след пропусната преди това дузпа от Вендел.

С успеха си Леверкузен събра 10 точки и завърши на втората позиция в групата. Монако приключи първи с 11 точки и двата тима ще чакат своите противници на жребия за 1/8-финалите в понеделник на обяд от 13:00 часа българско време.

Резултат с изображение за bayer leverkusenРезултат с изображение за ac monacoБАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - МОНАКО 3:0
1:0 Владлен Юрченко (30), 2:0 Юлиан Брандт (48), 3:0 Морган де Санктис (82-автогол)