Олимпик (Лион) и гостуващият Зенит (Санкт Петербург) завършиха 1:1 в първия си мач от група G на Шампионската лига, в която са още Бенфика и РБ Лайпциг.

Сардар Азмун (41) изведе руския шампион напред в резултата преди почивката след двойно подаване с Артьом Дзюба, въпреки че домакините доминираха. През втората част Мемфис Депай (51-дузпа) донесе точката за „хлапетата“. Преди това холандецът бе фаулиран от Магомед Оздоев за дузпата.

И двата отбора имаха шансове за победа, но футболистите им шутираха неточно в няколко изгодни ситуации. В 60-ата минута Джеф-Рене Аделаид беше на крачка от пълен обрат, но от няколко метра шутира в аут, а 88-ата минута Дзюба от гостуте не уцели вратата.

За Зенит това беше завръщане в турнира, след като през миналия сезон игра в Лига Европа, където стигна до 1/8-финалите. На същата фаза, но в Шампионската лига, приключи участието на френския тим миналия сезон.