Лион и Гент изненадващо завършиха 1:2 в мач от петия кръг в група "Н" на Шампионската лига. Резултатът е абсолютен провал за домакините, които отпаднаха дори от участие в Лига Европа в следващата фаза.

Всичко започна перфектно за „хлапетата”, които поведоха с гол на Жордан Фери още в 7-ата минута. Гостите обаче нямаха никакво намерение да се предават. В 32-ата минута Даниел Миличевич изравни с находчиво изпълнение за 1:1. Гент нанесе своя удар в последната минута. Калифа Кулибали опъна мрежата зад вратаря Антъни Лопес само секунди, след като се появи в игра на мястото на Делпорт за 1:2.

Лион така и не спечели първа точка у дома през този сезон, като досега дори не беше отбелязал гол. Гент пък беше загубил и двете си гостувания до момента.

Спорът за второто място става изключително оспорван. В последния кръг Гент е домакин на лидера Зенит на 09 декември, а по същото време Валенсия приема Лион на "Местая".

Олимпик (Лион) - Гент 1:2
1:0 Джордан Фери (7), 1:1 Даниел Миличевич (32), 1:2 Калифа Кулибали (90+5)