Ливърпул срази Виляреал само с 2:0 в първия им мач от полуфиналната фаза на Шампионската лига. В 53-ата минута Первис Еступинян си вкара автогол след центриране на Джордън Хендерсън, а малко след това Садио Мане (55) вкара втори гол за мърсисайдци, които ще пътуват за реванша в Испания с хубав аванс.

"Червените" доминираха през първата част и се опитваха да притиснат испанците до тяхното наказателното поле. Садио Мане пропусна два страхотни шанса до 12-ата минута, а малко след това Луис Диас стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира коварно в крака на защитник в жълто, но Херонимо Рули внимаваше и я улови.

В средата на първата част Салах пропусна от близка дистанция, пращайки топката над вратата, а в 30-ата минута  Рули парира нов силен шут на Диас. Три минути по-късно Садио Мане отправи удар от дъгата пред наказателното поле, но след рикошет в Раул Албиол топката мина встрани от вратата. В 42-ата минута Тиаго нанесе страховит удар от над 20 метра, а топката срещна десния страничен стълб за късмет на Рули.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

И след почивката действията се развиваха предимно в половината на гостите, а домакините реализираха два гола за две минути и взеха комфортен аванс. Първо гол на Фабиньо след удар от границата на вратарското поле не бе признат заради засада на Ван Дайк. Три минути по-късно Садио Мане изведе Джордън Хендерсън на дясното крило. Капитанът на мърсисайдци центрира, но топката се удари в крака на Первис Еступинян и влетя в мрежата за 1:0. Две минути след това Ван Дайк подаде през центъра към Салах, който нахлу в наказателното поле и издебна момента, за да подаде към Садио Мане и сенегалецът сам срещу Херонимо Рули удвои аванса на мърсисайдци.

В 64-ата минута Трент Александър-Арнолд центрира отдясно и намери Анди Робъртсън в наказателното поле, а левият бек на домакините прати топката във вратата, но попадението правилно не бе зачетено заради засада. Четири минути по-късно Рули със сетни сили отрази удар отдалеч на Върджил ван Дайк.

Играчите на Юрген Клоп продължиха да владеят повече топката, но така и не тръгнаха по-рисковано в атака в търсене на трети гол. Гостите пък не успяха да създадат опасности пред вратата на Алисон и за цял мач отправиха само един неточен удар.

Реваншът на „Естадио де Ла Серамика“ е следващата седмица на 3 май.

ЛИВЪРПУЛ - ВИЛЯРЕАЛ 2:0
1:0 Первис Еступинян (53-автогол), 2:0 Садио Мане (55)

Ливърпул: 1. Алисон – 66. Трент Александър-Арнолд (80 12. Джо Гомес), 5. Ибрахима Конате, 4. Върджил ван Дайк , 26. Анди Робъртсън -  14. Джордан Хендерсън (к) (72 8. Наби Кейта), 3. Фабиньо, 6. Тиаго – 11. Мохамед Салах, 10. Садио Мане (73 20. Диого Жота), 23. Луис Диас (81 27. Дивок Ориги)
Резерви: 13. Адриан, 62. Каомин Кехелер, 7. Джеймс Милнър, 8. Наби Кейта, 12. Джо Гомес, 15. Алекс-Окслейд Чембърлейн, 18. Такуми Минамино, 20. Диого Жота, 27. Дивок Ориги, 32. Жоел Матип, 46. Рийс Уилямс, 67. Харви Елиът
Треньор: Юрген Клоп

Виляреал: 13. Херонимо Рули – 8. Хуан Фойт, 3. Раул Албиол, 4. Пау Торес, 12. Первис Еступинян  (72 14. Ману Тригерос) – 11. Саму Чуквуезе (72 16. Булайе Диа), 5. Дани Парехо (72  25. Серж Орие), 6. Етиен Капу, 19. Франсис Коклен (57  24. Алфонсо Педраса) – 17. Джовани Ло Селсо , 15. Арнаут Данжума (86 9. Пако Алкасер)
Резерви: 1. Серхио Асенхо, 35. Филип Йоргенсен, 2. Марио Гаспар, 9. Пако Алкасер, 10. Висенте Ибора, 14. Ману Тригерос, 16. Булайе Диа, 20. Рубен Пеня, 22. Айса Манди, 23. Мой Гомес, 24. Алфонсо Педраса, 25. Серж Орие
Треньор: Унай Емери

Стадион: "Анфийлд", Ливърпул
Съдия: Симон Марчиняк (Полша)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия