Италианският шампион Интер загуби у дома от Ливърпул с 0:2 в първия двубой помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. Роберто Фирмино (75) и Мохамед Салах (83) вкараха голове в Милано и дадоха комфортен аванс на мърисайдци за реванша на "Анфийлд".

Треньорът на домакините Симоне Индзаги не можеше да разчита за сблъсъка на контузените Хоакин Корея и Робин Госенс, а Николо Барела е наказан. Като титуляр вместо италианеца стартира Артуро Видал.

През първата част гостите имаха повече шансове да се разпишат, но домакините удариха греда. Още в 5-ата минута Лаутаро Мартинес стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата. Последваха неточни удари на Садио Мане след акробатичен удар и Тиаго Алкантара от воле.

В 16-ата минута "нерадзурите" бяха много близо до гола, но Хакан Чалханоолу уцели напречната греда. Шест минути след това Мане отново опита задна ножица, но топката мина на сантиметри встрани от вратата. В 29-ата минута Трент Александър-Арнолд стреля много опасно от пряк свободен удар, но топката се завъртя покрай дясната греда на Ханданович. Три минути по-късно крайният защитник отново не намери целта. До края на полувремето мърисисайдци владееха повече топката. Малко преди края на първата част Шкриняр стреля с глава покрай вратата.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

На почивката Юрген Клоп пусна в игра Роберто Фирмино на мястото на Диого Жота. Домакините обаче бяха по-дейни и се настаниха в половината на Ливърпул. В 53-ата минута Дензъл Дъмфрис даде прекрасен диагонален пас за Перишич отляво, а хърватинът след това центрира в наказателното поле и малко не достигна на Лаутаро Мартинес да засече във вратата.

След час игра беше извършена тройна смяна в тима на мърсисайдци. Джордан Хендерсън, Луис Диас и Наби Кейта замениха Фабиньо, Садио Мане и Харви Елиът. Секунди по-късно Един Джеко беше изведен зад защитата сам срещу вратаря Алисон и реализира, но беше отсъдена засада на босненеца.

Гостите бяха близо до попадение в 62-ата минута, когато Александър-Арнолд изведе добре отдясно в наказателното поле Луис Диас, но Милан Шкриниар изби топката в корнер. В 71-ата минута Дензъл Дъмфрис бе непокрит при центриране от корнер, но след удара топката премина покрай вратата. Четири минути след това след нов корнер, но пред другата врата Роберто Фирмино засече с глава и даде аванс на мърсисайдци.

Интер се опита да отвърне и в 80-ата минута Перишич нанесе силен и опасен удар от дистанция, но над вратата на Алисон. Три минути по-късно Александър-Арнолд центрира от свободен удар в наказателното поле на домакините, където Върджил ван Дайк игра с глава, а Мохамед Салах беше оставен съвсем сам около точката за дузпа и нанесе удар, пращайки топката в мрежата за 0:2. До края на мача "нерадзурите" не намериха сили за почетно попадение.

Така "червените" взеха добър аванс преди реванша на "Анфийлд" на 8 март от 22:00 часа българско време.

ИНТЕР – ЛИВЪРПУЛ  0:2
0:1 Роберто Фирмино (75), 0:2 Мохамед Салах (83)

Интер: 1. Самир Ханданович (к), 37. Милан Шкриниар, 6. Стефан де Фрай (87 13. Ранокия), 95. Алесандро Бастони (90+1 32. Димарко), 2. Дензъл Дъмфрис (87 36. Дармиан), 22. Артуро Видал (87 5. Галярдини), 77. Марсело Брозович, 20. Хакан Чалханоолу, 14. Иван Перишич - 10. Лаутаро Мартинес (70 7. Алексис Санчес), 9. Един Джеко
Резерви: 88. Кайседо, 32. Димарко, 33. Д'Амброзио, 5. Галярдини, 21. Кордаз, 36. Дармиан, 13. Ранокия, 7. Алексис Санчес, 38. Сангали, 97. Раду, 47. Карбони
Треньор: Симоне Индзаги

Ливърпул: 1. Алисон, 26. Андрю Робъртсън, 4. Върджил ван Дайк (к), 5. Ибрахима Конате, 66. Трент Александър-Арнолд, 67. Харви Елиът (59 8. Наби Кейта), 3. Фабиньо (59 14. Хендерсън), 6. Тиаго Алкантара (86 7. Милнър), 10. Садио Мане (59 23. Диас), 20. Диого Жота (46 9. Роберто Фирмино ), 11. Мохамед Салах
Резерви: 21. Цимикас, 15. Окслейд-Чембърлейн, 12. Гомес, 14. Хендерсън, 7. Милнър, 62. Келъхър, 18. Минамино, 8. Кейта, 23. Диас, 9. Роберто Фирмино, 32. Матип, 27. Ориги
Мениджър: Юрген Клоп

Милано, стадион: „Джузепе Меаца“
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия