Ливърпул надви у дома Милан с 3:2 в зрелище от група B на Шампионската лига и започна надпреварата с успех. В другата среща от тази група Атлетико (Мадрид) и Порто завършиха 0:0 и поделиха по точка.

Мърсисайдци доминираха почти през цялата първа част и поведоха още в 9-ата минута, когато Фикайо Томори си отбеляза автогол. Мохамед Салах пусна добър пас към Трент Александър-Арнолд, който нахлу в наказателното поле на Милан и опита подаване, но Фикайо Томори прати топката във вратата на Майк Менян в опита си да спре англичанина. Три минути след това домакините получиха дузпа след игра с ръка на Ишмаел Бенасер при удар на Андрю Робъртсън. Мохамед Салах обаче пропусна от бялата точка, след като стражът на гостите спаси удара му. Последва добавка на Диого Жота с глава, но Менян изби в корнер.

Играчите на Юрген Клоп продължиха да атакуват по-активно, а гостите не направиха нищо съществено до 42-ата минута, в която контраатакуваха и Рафаел Леао изведе добре Анте Ребич, който прати топката във вратата на Алисон Бекер за 1:1. Само две минути по-късно Рафаел Леао проби и подаде отново към Анте Ребич, който отклони за Тео Ернандес, а той шутира. Андрю Робъртсън спря топката малко пред голлинията, но притичалият Браим Диас я добута зад голлинията за 1:2.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Веднага след почивката Милан вкара трети гол чрез Симон Кяер, но той не бе зачетен заради засада в хода на атаката при паса към Тео Ернандес. В 49-ата минута Дивок Ориги изведе Мохамед Салах сам срещу Майк Менян и египетският нападател изравни за 2:2.

В 69-ата минута Ливърпул на свой ред направи пълен обрат, след като Александър-Арнолд центрира от корнер в наказателното поле и топката бе изчистена. Тя обаче попадна на крака на Джордан Хендерсън, който с премерен удар от границата на наказателното поле я прати в долния десен ъгъл на вратата на Менян за 3:2. До края на мача домакините намалиха оборотите, но „росонерите“ не успяха да се възползват от това и резултатът остана непроменен. В последните секунди от добавеното време Браим Диас шутира отдалеч над вратата на Алисон.

В другата среща от тази група Атлетико (Мадрид) и Порто разочароваха с равенство 0:0. Луис Суарес и Жоао Феликс започнаха като титуляри, докато Анхел Кореа и Антоан Гризман бяха оставени на резервната скамейка на домакините. "Драконите" имаха претенции за дузпа в 26-ата минута, но след намесата на ВАР беше преценено, че няма основание за наказателен удар. Мехди Тареми вкара гол в 81-ата минута, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради нарушение на нападателя на Порто, който завърши мача с човек по-малко, след като Шансел Мбемба бе изгонен с директен червен картон в шестата минута на добавеното време на срещата.

Група B
Атлетико (Мадрид) – Порто 0:0

Ливърпул – Милан 3:2
1:0 Фикайо Томори (9-автогол), 1:1 Анте Ребич (42), 1:2 Браим Диас (44), 2:2 Мохамед Салах (49), 3:2 Джордан Хендерсън (69)

Ливърпул: 1. Алисон Бекер – 66. Трент Александър-Арнолд, 32. Жоел Матип, 12. Джо Гомес, 26. Андрю Робъртсън – 8. Наби Кейта (71 - 6. Тиаго Алкантара), 3. Фабиньо, 14 Джордан Хендерсън (к) (84 - 7. Джеймс Милнър), - 11. Мохамед Салах (84 - 15. Оклейд Чембърлейн), 27. Дивок Ориги (63 - 10. Садио Мане), 20. Диого Жота (71 - 17. Къртис Джоунс)
Треньор: Юрген Клоп

Милан: 16. Майк Менян – 2. Давиде Калабрия (к), 24. Симон Кяер, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес – 79. Франк Кесие, 4. Ишмаел Бенасер (71 - 8. Тонали) – 56. Алексис Саелемаекерс (62 - 25. Флоренци), 10. Браим Диас, 17. Рафаел Леао (62 - 9. Оливие Жиру) – 12. Анте Ребич (73 - 27. Даниел Малдини)
Треньор: Стефано Пиоло

Стадион: „Анфийлд“, Ливърпул
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)
Жълти картони: Милнър (Ливърпул); Бенасер и Диас (Милан)