Ливърпул смачка гостуващия Спартак (Москва) със 7:0 и се класира за 1/8-финалите в Шампионската лига като победител от група "Е". Българският национал Ивелин Попов изгледа от резервната скамейка кошмарната загуба на руския шампион, който се нудаеше от заължителна победа, за да продължи в следващата фаза.

Разликата в класите обаче си пролича още в първите минути, като Филипе Коутиньо (4-дузпа, 15) предреши рано нещата с две попадения, като дузпата бе отсъдена за нарушение на Джикия срещу Салах. Асистиралият му за второто Роберто Фирмино (18) пък направи разликата класическа след пас на Мане. Малко след почивката Садио Мане (47) вкара красив четвърти гол във вратата на гостите, а Филипе Коутиньо (50) оформи своя хеттрик за 5:0. Асистенциите за тези две попадения бяха дело на Джеймс Милнър. Садио Мане (76) реализира още един гол след пас на Даниел Стъридж, а малко преди края голмайсторът на тима този сезон Мохамед Салах (86) довърши руския гранд след нов голов пас на Милнър.

В другата срещата от последния шести кръг в групата Марибор и Севиля завършиха 1:1. Бразилецът Маркос Таварес (10) изненадващо вкара ранен гол за домакините с глава след центриране на Милец. След почивката четвърт час преди края друг бразилец Гансо (75) изравни след подаване на Кореа и донесе спокойствие на испанския тим, който дори при загуба щеше да се класира за следващата фаза.

След тези резултати Ливърпул завърши първи с 12 точки, следван от Севиля с 9, Спартак (Москва) с 6 и Марибор с 3. Руският тим ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа.

Жребият за 1/8-финалите е в централата на УЕФА в Нион на 11 декември (понеделник) от 13:00 часа българско време.